A jóga sokezer éves múltra visszatekintő gyakorlatait, elveit és értékeit egyre több ember oktatja világszerte, és hazánkban is.
A Bhaktivedanta Hittudományi Főiskola által 2016-ban alapított Jógarádzsa Kiválósági Díj az első magyar elismerés a jóga tudományát hitelesen képviselő szakemberek számára.
E díjjal a BHF célja, hogy anyagi és erkölcsi támogatásban részesítse azokat a hazánkban tanító magyar jógaoktatókat, akik mind szakmai tevékenységükkel, mind életvitelükkel valódi példát nyújtanak a jógás közösség, de akár az egész társadalom számára is. Az 1.000 euróval járó Jógarádzsa Szakmai Díjat, és az 500 eurós Jógarádzsa Közönség Díjat nem csupán a tradicionális jógairányzatok oktatóinak, hanem a kiemelkedő egészségmegőrző, rekreációs vagy gyógyító eredményekkel rendelkező modern irányzatok képviselőinek is szánják.
A díjra az olyan kiemelkedő jógaoktatók jelölését várjuk, akik megfelelnek a következő feltételeknek:
- A rendszeres tanításon túl a hétköznapjaiban is megvalósítja a tisztaság, a kegyesség, a lemondás és az igazmondás örökérvényű elveit.
- Amellett, hogy vegetáriánus, nemdohányzó és más káros szenvedélyektől mentes, ellenszolgáltatás nélkül is átadja tudását, karitatív tevékenységet végez, vagy más módon szolgálja önzetlenül a társadalmat.
Főiskolánk időről-időre közülük szeretné megtalálni azon legkiválóbbakat, akiknek odaadományozza a „Jógarádzsa” címet és az azzal járó anyagi elismerést. Ők azok, akiket a szakmai bizottság, illetve a jógázók közössége az adott évben megválaszt a jóga „királyainak” vagy „királynőinek”. Ők azok a mesterek, akik számára a jóga nem csupán munka, de örömteli tevékenység, amellyel képesek igazi megújulást, szemléletváltást hozni mások életébe.
Jelöld te is kedvenc jógaoktatódat a Jógarádzsa honlapján!
(Borítókép: Yan Krukov fotója a Pexels oldaláról)