Gigi a jóga főiskoláján

2022. 04. 01. | Az én jógám, Életmód

 

Nemrég olvastam egy riportot egy hölggyel, aki viszonylag fiatalon szembesült azzal, hogy néhány hónapja van hátra az életéből. Sokan faggatták arról, hogy mik állnak a bakancslistáján. Ő pedig egyszerűen nem értette, hogy élete utolsó pillanatait miért mindenféle élmények hajszolásával kellene töltenie. Erről Jay Shetty – egy híres motivációs tréner – szavai jutottak az eszembe: “Arra vagyunk programozva, hogy úgy gondoljuk, az élet az élvezetre való, pedig valójában tanulásra. Mi pedig folyton az élvezetet keressük, azt hisszük, egy cukorkaüzletben vagyunk, de valójában egy osztályteremben.”

 


alleksana fotója a Pexels oldaláról

 

Cukorkaüzlet vagy osztályterem?

És te hogy vagy ezzel? Lehet, hogy te is annyi mindent kipróbáltál már, szebbnél szebb tárgyakat hegyekbe halmoztál, ejtőernyőztél, sziklát másztál, búvárkodtál, menő bulikba jártál vagy megnézted a japán cseresznyefa virágzását, milliónyi élményt begyűjtöttél, mégsem elég?  Egy kis ideig oké vagy, de aztán újra és újra szükséged van a külvilág nyújtotta élményekre, hogy azt érezd, élsz? A baj az, hogy a cukorkaüzlet nem fog hosszútávú boldogságot adni. Ez az élet nem az élvezetre van kitalálva, bármennyire is fáj ezzel szembesülni. De van egy jó hírem! Sokkal minőségibb dologra lett teremtve. Az emberi élet egy óriási lehetőség, hogy fejlődj és megtudd miért vagy itt, mi értelme a létezésednek. Tanulj magaddal kapcsolatban, a világgal kapcsolatban és fedezd fel, hogyan lehetsz valójában, hosszú távon boldog. És az igazi boldogság nem hasonlítható össze a cukorkaüzlet pillanatnyi élvezetével. De ez nem egy olcsó dolog, az ára a tanulás.

Most egy olyan ember gondolatait szeretném megosztani veled, aki a cukorkaüzletet egy ideje már kipörgette. Gigi (Szadai-Rácz Ildikó) saját bevallása szerint lubickolt a média mámorában, mégis érezte, hogy valami több van ebben az életben, csak addig nem tudta, hogy mi az, amíg nem találkozott a jógával. Hogy mit kapott azáltal, hogy az “osztálytermet” választotta, azt ő meséli el neked.

 

Gigi a jóga főiskoláján

“Amikor elkezdtem jógázni tudtam, hogy ezt valamilyen formában szeretném megosztani az emberekkel. Voltam néhány 200 órás képzésen, ahol nagyon profi oktatóim voltak, de mégsem tudtam teljesen elmerülni a jóga tudományában. Persze tudtam oktatni, de valahogy kevésnek éreztem. Szerintem valahol kicsit az is. Nagyon jó kiindulási alap, de ha valaki komolyan szeretne ezzel foglalkozni, akkor elengedhetetlen a jógamester képzés. Ha ez nem áll az ember módjában, akkor is állandóan tanfolyamokra kell járnia, amik segítségével egy idő után „teljessé” válhat a tudása.

A jóga főiskoláján minden témát érintve, hiteles oktatóktól lehet tudást kapni, akikre évek múlva is támaszkodhat az ember. A képzés ugyan 3 év, ami soknak számít, de gondoljunk bele, hogy minden szakmai irányzatban legalább ennyit kell tanulni, ha valamire akarjuk vinni. Itt nemcsak az ászanákat tanítják meg, hanem a mozdulatokat, a felvételt, erővonalakat, energia központokat, javallatokat, ellenjavallatokat, hatásokat, és még sorolhatnám. Ez most, amit írtam csak a fizikai aspektus, ami fontos, de számomra a lelki része értékesebb.

Napjainkban nem sok olyan emberrel találkozok, akivel úgy igazán minden rendben van. Velem sem volt. Kerestem magamat, az élet értelmét, azt, hogy hova tartozok vagy, hogy mi következik az élet után. Sok helyen kutattam, de itt a Bhaktivedanta Hittudományi Főiskolán találtam meg azt a sok-sok választ, amiről korábban fogalmam sem volt.
Akikkel együtt jártunk a főiskolára, mind azt érezték, hogy megváltozott az életük. Én is. Mert itt olyan tudást kap az ember, ami nem csak a jógáról szól, hanem az életről, a lélekről, az egységről és rávilágít mindennek (vagy legalábbis nagyon sok mindennek) az esszenciájára.

 

 

Úgy gondolom, hogy ez a képzés kortól, nemtől függetlenül mindenkinek jó. A jóga egy csodálatos eszköz arra, hogy változtassunk a rossz szokásainkon és olyan életet éljünk, ami nyugodt, kiegyensúlyozott és harmóniában van a természettel. Nehéz a napi rutint kialakítani, de a főiskola számos lehetőséget ad arra, hogy ezt megvalósíthassuk. Nekem bevált, és úgy látom, hogy egyre nagyobb rá az igény. Az emberek szeretik a harmóniát, békességet, itt abszolút meglehet tapasztalni!”

Kortól, nemtől függetlenül téged is várunk szeretettel, ha úgy érzed, hogy eljött az ideje, csatlakozz a jóga főiskolájához!
Itt megnézheted a Fősuli weboldalát: www.bhf.hu

 

Ajánlott cikkek

Ajánlott tanfolyamok

Kiadványok