Egy gimnazista, egy anyuka és egy rendőr bemegy… a jógaórára

2022. 05. 18. | Az én jógám, Életmód

Szerző: Jógapont
 

Egy gimnazista, egy anyuka és egy rendőr, akik elmentek a Bhaktivedanta Hittudományi Főiskolára (BHF) jógázni. És tényleg.

A BHF-re a tanulók a legkülönbözőbb hátterekből érkeznek: rögtön középiskola után vagy több diplomát követően, van, aki a mindennapokban szellemi munkát végez, mások fizikait, vannak, akiket családjuk támogat a tanulmányaikban és vannak, akik itt találnak új családra és barátokra. Egyvalami közös a BHF-esekben: az életük új irányt vesz az itt töltött három év alatt.
Olvasd el három hallgatónk történetét arról, hogy mit kaptak a Főiskolától!

A gimnazista

Kovács-Modla Angelika közvetlenül az érettségi után jelentkezett a Bhaktivedanta Hittudományi Főiskola hároméves vaisnava jógamester képzésére.

Angelika szorgalma, a szakma iránti szeretete és példamutató jelleme egészen addig vezette őt, hogy 2020-tól már gyakorlati jógatanárként köszönthettük a BHF-en, ahol a nappalis és levelezős hallgatókat is tanítja. Emellett a Blaha Lujza téri és a csillaghegyi jógastúdiónkban is tart tanfolyamokat, amit bárki látogathat.

A BHF gyökeresen meg tudja változtatni az emberek életét. Ezt bizonyítja az ő története is, aki 18 évesen felvételizett iskolánkba, és nemcsak egy életmódot kapott, de rátalált a szeretett hivatásra és itt találkozott a férjével is. Boldog és kiegyensúlyozott életet él a jógának köszönhetően és rengeteg nagyszerű kapcsolatra és lehetőségre tett szert az iskola által.

(Angi és férje páros jógagyakorlás közben)

Az anyuka

Nagy Orsi kisgyerekes anyukaként vágott neki a jógamester szaknak levelező tagozaton. Már praktizáló jógaoktató volt, amikor elkezdte a Főiskolát, mégis sokat kapott az itt töltött idő alatt:

Nem áltatok senkit, nem volt könnyű, de minden pillanata megérte. Elképesztően sok hiteles és gyakorlati tudást kaptam itt a Főiskolán, amit be tudtam építeni a mindennapjaimba, és ami által jobban megismertem magam, jobban értem a körülöttem lévők működését, motivációit.

Érdeklődő kisgyerekes anyukák szoktak arról kérdezni, hogy mennyire összeegyeztethetőek a szombati tanítási napok a családdal. A kreditrendszer miatt van némi rugalmasság a tárgyak ütemezésében, akár három helyett négy év alatt is el lehet végezni a Főiskolát. Ez sokaknak segítség, mint ahogy az is, hogy nem kell minden órán ott lenni, a megadott hiányzási keretet betartva lehet sakkozni az időnkkel úgy, hogy családi porgramokat is be tudjunk illeszteni szombatonként időről-időre.”

(Orsi és kislánya együtt jógáznak)

A rendőr

Fajta Csongor rendőrként dolgozik, 2021-ben fejezte be a jógamester szakot, a jóga és annak tanítása pedig azóta is szorosan hozzátartozik a mindennapjaihoz (MOOV Életmód-és Mozgás Műhely – salgótarjániak előnyben!). A BHf-en töltött három év az ő életlében is meghatározónak bizonyult:

“Emlékszem hogyan indultam neki a tanulmányaimnak. Éppen kórházban feküdtem epehólyag gyulladással és egy szövődményes hasnyálmirigy gyulladással. Az ászana felkészítő tanfolyamot már nem tudtam befejezni. Két iskola között vacilláltam abban az időben. Aztán rájöttem, hogy az az út, amin eddig jártam, nem vezet sehova. Változtatni kell, épp eleget jelzett a testem. Belevágtam hát az ismeretlenbe. Magamért csináltam.

Emlékszem az első tanítási napra. Az egész tantestület felállt velünk szemben, zenével és énekkel köszöntöttek minket. Egészen más élmény volt, mint a legtöbb szorongással és stresszel teli iskolakezdés. Tanulni itt is kellett, nem is keveset. De az évek alatt formálódik az ember, ahogy egyre több lelki tudásra tesz szert, egészen másképp tekint bizonyos helyzetekre és tettekre. Nem vagyok hibátlan, számtalan emberi gyarlóságom van, de talán az elmúlt három évben közelebb kerültem önmagamhoz, ezzel gyógyítottam magamat és a körülöttem lévő világot is.

Ez nem a virágokkal és minden jóval szegélyezett út, hanem ez az, ami rögös, ami nehéz és kanyargós. Ez az, ahol bizony be kell vállalni az elesést és a könnyeket, de amikor az út végén visszatekintesz, rájössz, hogy minden pillanat megérte a fáradozást!

(Csongor a jógaszentírást tanulmányozza; fotó: VE Memories Photo)

Még 6 napod van jelentkezni, ha te is változtatnál az életeden!
(Felvételi határidő a BHF-re: 2022.május 24.)

 

 

(Borítókép: Robert Sturman)

Ajánlott cikkek

Ajánlott tanfolyamok

Kiadványok